Priekšlikumi – LŽS semināri, infomateriāls

Atsaucoties uz tematu par sabiedrisko mediju būtības skaidrojumiem politiķu vidē un sabiedrībā.

Ja atceramies, ka zivs pūst no galvas, tad es balsotu par īpašiem apmācību-diskusiju semināriem lēmumu pieņēmējiem.

Ja runājam par kampaņu, tad manas domas – izglītību nevar aizstāt ar kampaņu. Vairums kampaņu tikai īslaicīgi disciplinē, savukārt izglītība rada, veido izpratni un maina domāšanu. Tālab domāju, ka, piem., Žurnālistu savienība varētu ierosināt izglītojošu semināru programmu Saeimas 100 galvām. Cits jautājums, kā panākt, lai tās vispār uz šo priekšlikumu reaģē un kādus lektorus izvēlēties, lai šī publika tos ņemtu par pilnu. Un lai šī iniciatīva netiktu degradēta un sasniegtu savus mērķus.

Cits priekšlikums – izveidot un izdot izglītojošu materiālu, kurā būtu izskaidroti mūsdienu mediju piederības, izveides, pārvaldes un darbības principi. Tāds piestāvētu Latvijas Žurnālistu savienībai. Vai varam, spējam? Tādu diemžēl nevar izdot ne laikraksts “Diena”, ne “NRA”, izdevējam jāpārstāv cunfti. Šāds materiāls kalpotu par noderīgu instrumentu gan iepriekšminētos semināros, gan citām vajadzībām.

BTW – Skandināvijā par šo tēmu izglīto jau pamatskolā…

Rudīte Kalpiņa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>