Paziņojums presei 28.08.2007: Latvijas Žurnālistu savienība atver mājas lapu un aicina uz atklātu kongresu

ZIŅA PRESEI

29.08.2007.

Latvijas Žurnālistu savienība atver mājas lapu un aicina uz atklātu kongresu

Latvijas Žurnālistu savienība, gatavojoties savam kongresam par profesionālo ētiku 22. septembrī, šodien atvērusi mājas lapu internetā: www.zurnalistusavieniba.lv. Mājas lapa kā līdzeklis savienības ārējai un iekšējai komunikācijai ir viens no galvenajiem kongresa sagatavošanas priekšdarbiem, ko veikusi jaunā organizācijas valde.

„Profesionālo standartu uzturēšana, profesionālo diskursu veidojot dialogā ar plašāku sabiedrību, un žurnālistu aizstāvība ir Žurnālistu savienības galvenie uzdevumi,” komentē Latvijas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants. To īstenošanai kalpos gan jaunā mājas lapa, gan savienības atklātais kongress “Kas kontrolēs kontrolierus?” – ceļā uz nacionāla mēroga žurnālistikas ētikas uzstādījumiem un paškontroli, lai profesija nezaudētu ticamību un prestižu un paveiktu savu daļu, novēršot draudus mediju brīvībai.

LŽS kongress notiks sestdien, 22. septembrī pl. 10.30 LU Sociālo zinātņu fakultātes zālē Lomonosova iela 1, A korpusa 1. stāvs, satiksme ar 15. trolejbusu (galapunkts pie LU galvenās ēkas) līdz pieturai “Lomonosova iela”.

Programma:

10.00 Reģistrācija

10.30 Ētika ir izdevīga: kādēļ nodalīt žurnālistiku un sabiedriskās attiecības Dr. Holger Sievert (tiek nodrošināts konsekutīvs tulkojums no angļu valodas)

11.00 Jautājumi un atbildes

12.00 Jautājumi un atbildes

12.30 Kafijas pauze

13.00 Paralēlas paneļdiskusijas:

Ceļā uz nacionālu vienprātību par žurnālistikas profesionālajiem standartiem? Ainārs Dimants, Rita Ruduša, Rolands Tjarve, Inga Muižniece, Ilze Šulmane, Agris Bitāns, Aivars Rudzinskis (Latvijas Preses izdevēju asociācija), Ingrīda Krīgere / Valdis Tilgalis (Latvijas Reklāmas asociācija)

Kariņš vai profesionāla žurnālistikas un sabiedrisko attiecību mijiedarbība? Aleksandrs Mirlins, Miervaldis Mozers, Tomass Kotovičs (Latvijas asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem), Ojārs Stūre (Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācija)

14.00 Igaunijas un Lietuvas Žurnālistu savienību pārstāvju ziņojumi par abām paneļdiskusijām (tiek nodrošināts konsekutīvs tulkojums), debates un rezolūcijas pieņemšana par Ētikas padomes izveidi

15.00 Kongresa noslēgums

Kongresu finansiāli atbalsta Konrāda Adenauera fonds un Frīdriha Eberta fonds. Tuvāka informācija pa tel. 29333750.

Ielādēt dokumentu .doc formatā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>