Paziņojums presei 18.09.2007: Latvijas Žurnālistu savienības kongress 22. septembrī notiks, ja sanāks kvorums

PAZIŅOJUMS PRESEI

18.09.2007.

Latvijas Žurnālistu savienības kongress 22. septembrī notiks, ja sanāks kvorums

Savā pēdējā sēdē 30. augustā likumīgā, kopš 2007. gada 21. maija Uzņēmumu reģistrā reģistrētā un 29. martā Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) kongresā ievēlētā LŽS valde nolēma sasaukt LŽS atklātu kongresu sestdien, 22. septembrī pl. 10.00 LU Sociālo zinātņu fakultātes zālē (Rīga, Lomonosova iela 1, A korpusa 1. stāvs; satiksme ar 15. trolejbusu (galapunkts pie LU galvenās ēkas) līdz pieturai “Lomonosova iela”) un atbilstoši LŽS statūtiem noteica un izsludināja pārstāvniecības normu (visi LŽS biedri, kuri līdz kongresam samaksājuši LŽS biedra naudu) un šādu kongresa darba kārtību:

9.30 Reģistrācija.

10.00 Valdes priekšsēdētāja Aināra Dimanta ziņojums.

10.25. Kongresa atbalstītāja Fridriha Eberta fonda pārstāvja Baltijas valstīs Dr. Elmar Römpczyk uzruna.

10.30 Ētika ir izdevīga: kādēļ nodalīt žurnālistiku un sabiedriskās attiecības. Dr. Holger Sievert (tiek nodrošināts konsekutīvs tulkojums no angļu valodas).

11.00 Jautājumi un atbildes.

12.00 Jautājumi un atbildes.

12.30 Kafijas pauze.

13.00 Paneļdiskusija:

Ceļā uz nacionālu vienprātību par žurnālistikas profesionālajiem standartiem? Ainārs Dimants, Rita Ruduša, Viola Lāzo, Inga Muižniece, Ilze Šulmane, Sergejs Kruks, Iveta Kažoka, Arvils Ašeradens (Latvijas Preses izdevēju asociācija), Valdis Tilgalis (Latvijas Reklāmas asociācija).

14.00 Paneļdiskusija:

Kariņš vai profesionāla žurnālistikas un sabiedrisko attiecību mijiedarbība? Dita Arāja, Aleksandrs Mirlins, Miervaldis Mozers, Tomass Kotovičs (Latvijas asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem), Ojārs Stūre (Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācija).

15.00 Lietuvas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētāja Dainius Radzevičius un Igaunijas Žurnālistu savienības valdes locekles Margaritas Korniševas ziņojumi (tiek nodrošināts konsekutīvs tulkojums), debates un rezolūcijas pieņemšana par Ētikas padomes izveidi.

16.00 Kongresa noslēgums.

Kongresu atbalsta Konrāda Adenauera fonds un Fridriha Eberta fonds.

2007. gada 6. septembrī Galvenais valsts notārs atcēla minēto Uzņēmumu reģistra valsts notāra 2007. gada 21. maija lēmumu par valdes reģistrāciju un 11. septembrī ar ierakstītu vēstuli šo lēmumu saņēma LŽS.

Tā kā 22. septembra kongress ir izsludināts LŽS statūtos noteiktajā kārtībā un laikā, kad LŽS valde bija reģistrēta Uzņēmumu reģistrā, tas notiks, ja vien sanāks nepieciešamais kvorums – vairāk nekā puse no LŽS biedriem, kas pirms kongresa samaksājuši biedra naudu. Pretējā gadījumā notiks LŽS konference ar izsludināto darba kārtību. Kongress ir tiesīgs mainīt izsludināto darba kārtību, iekļaujot tajā jautājumu par valdes vēlēšanām.

Tuvāka informācija pa

tālr. 29333750,

info@zurnalistusavienība.lv un www.zurnalistusavieniba.lv.

Ielādēt dokumentu .doc formatā]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>