Paziņojums presei 06.07.2007: Latvijas Žurnālistu savienība atlaiž biedru naudas parādus

PAZIŅOJUMS PRESEI

06.07.2007.

Latvijas Žurnālistu savienība atlaiž biedru naudas parādus

Šodien notika Latvijas Žurnālistu savienības valdes sēde – ceturtā pēc organizācijas kongresa 29. martā, kad tika pārvēlēta savienības vadība. Starplaikā notikušas arī divas prāta vētras, kurās kopā ar aktīvākajiem un ieinteresētākajiem biedriem iezīmēta Latvijas Žurnālistu savienības stratēģija, ko likt priekšā plašākai apspriešanai kongresā 22. septembrī. Kongresa tēma būs žurnālistikas profesionālā ētika. „Profesionālo standartu uzturēšana, profesionālo diskursu veidojot dialogā ar plašāku sabiedrību, un žurnālistu aizstāvība kā Žurnālistu savienības galvenie uzdevumi prasa nopietni papildināt savienības cilvēku un finanšu resursus,” komentē Latvijas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Gatavojoties kongresam, kurā balsstiesības atbilstoši statūtiem ir tikai biedriem, kuri samaksājuši biedra naudu, un pieņemot lēmumus par biedru naudām, valde ir ņēmusi vērā nepieciešamību samērot uzdevumus ar resursiem. Žurnālistu savienība ir ļoti bēdīgā mantiskā stāvoklī pēc lietu pārņemšanas no iepriekšējās vadības, ko beidzot izdevās īstenot tikai 27. jūnijā.

Ir noteikta biedra nauda par 2007. gadu vēl nesamaksājušiem biedriem: strādājošiem biedriem tā ir 25 lati gadā, pensionāriem – 10 lati gadā.

Tā kā sarakstā ir aptuveni 600 biedru, bet lielākā daļa jau ilgāku laiku nav maksājuši biedra naudu, nolūkā aktivizēt biedrus tiek atcelti biedra naudas parādi par iepriekšējiem gadiem, ja līdz 7. septembrim tiek samaksāta biedra nauda par 2007. gadu, uz Latvijas Žurnālistu savienības kontu SEB Latvijas Unibankā: LV15UNLA0002100700532.

Tā kā 21. maijā, kad Uzņēmumu reģistrā tika reģistrētas pārmaiņas Žurnālistu savienības valdē, beidzās arī savienības nomas līgums ar valsts akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” par Žurnālistu jeb Reiterna namu Rīgā, Mārstaļu ielā 2, Žurnālistu savienības pagaidu biroja adrese tagad ir: Ģertrūdes ielā 123, LV-1009 Rīga.

Satiksme ar 1. trolejbusu līdz galapunktam – Valmieras iela. Pagaidu birojs atrodas 3. stāvā, un, ņemot vērā, ka savienībai nav neviena algota darbinieka, pirms apmeklējuma noteikti laikus jāzvana valdes priekšsēdētājam: 29333750. Tuvākajā laikā tiks atvērta Latvijas Žurnālistu savienība mājas lapa kopā ar e-pasta adresi.

Turpinās Žurnālistu savienības stacionārā telefona nr. 72114333 pārcelšana uz jaunajām pagaidu telpām. A. Dimanta komentārs: „Pēc lietu pārņemšanas noskaidrojās, ka Žurnālistu savienībai pēc vairāk nekā 15 gadu saimniekošanas Reiterna namā ne tikai nav nekādas kustamās mantas, pat telefona aparāta ne. Bet arī telefona numurs ir nodots tās apakšnomniekam SIA „Reiterna nams”, kura ar savu valdes priekšsēdētāju, 50% daļas īpašnieci un vienlaikus ilggadējo Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētāju Ligitu Azovsku laicīgās mantas ir iemantojusi redzami vairāk.”

Žurnālistu savienība nav mainījusi nostāju un joprojām aicina VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, kuras bilancē ir Reiterna nams, noslēgt ilgtermiņa nomas līgumu ar Žurnālistu savienību, lai tas kļūtu par patiesu žurnālistu un mediju namu, ieskaitot mediju profesionālo apvienību mītni, kā bija paredzēts, namu atjaunojot astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā ar Žurnālistu savienības izšķirošu atbalstu.

Tuvāka informācija pa tālruni: 29333750.

Ielādēt dokumentu .doc formatnā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>