Latvijas Žurnālistu savienības 22.09.2007. konference „Kas kontrolēs kontrolierus?”

Sestdien, 22. septembrī pl. 10.00 LU Sociālo zinātņu fakultātes zālē Lomonosova ielā 1A notika Latvijas Žurnālistu savienības konference “Kas kontrolēs kontrolierus?” – ceļā uz nacionāla mēroga žurnālistikas ētikas uzstādījumiem un paškontroli, lai profesija nezaudētu ticamību un prestižu un paveiktu savu daļu, novēršot draudus mediju brīvībai. Konferenci, kas pulcēja 70 LŽS biedru un interesentu, atbalstīja Konrāda Adenauera fonds un Fridriha Eberta fonds.

Kopā ar īstenoto programmu publicējam konferences ziņojumus (lūdzam uzklikšķināt runātāja vārdam).

9:30

Reģistrācija

10:00

Valdes priekšsēdētāja (29.03.2007. – 06.09.2007.) Aināra Dimanta ziņojums

10:25

Kongresa atbalstītāja Fridriha Eberta fonda pārstāvja Baltijas valstīs Dr. Elmar Römpczyk uzruna

10:30

– Ētika ir izdevīga: kādēļ nodalīt žurnālistiku un sabiedriskās attiecības Dr. Holger Sievert (tika nodrošināts konsekutīvs tulkojums no angļu valodas)

– Vācijas un Slovākijas preses ētikas padomes: sens veiksmes stāsts un jaunas kļūdas, no kurām mācīties Ursula Ernst-Flaskamp, Dr. Andrej Školkay (tika nodrošināts konsekutīvs tulkojums no angļu valodas)

– Lietuvas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētāja Dainius Radzevičius un Igaunijas Žurnālistu savienības valdes locekles Margaritas Korniševas ziņojumi (tika nodrošināts konsekutīvs tulkojums)

12:00

Jautājumi un atbildes

12:30

Kafijas pauze

13:00

Paneļdiskusija:

Ceļā uz nacionālu vienprātību par žurnālistikas profesionālajiem standartiem? Ainārs Dimants, Rita Ruduša, Inga Muižniece, Ilze Šulmane, Sergejs Kruks, Iveta Kažoka, Arvils Ašeradens (Latvijas Preses izdevēju asociācija), Valdis Tilgalis (Latvijas Reklāmas asociācija)

14:00

Paneļdiskusija:

Kariņš vai profesionāla žurnālistikas un sabiedrisko attiecību mijiedarbība? Dita Arāja, Aleksandrs Mirlins, Miervaldis Mozers, Lolita Stašāne (Latvijas asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem), Ojārs Stūre (Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācija)

15:00

Debates un rezolūcijas apspriešana par Ētikas padomes izveidi

16:00

Konferences noslēgums

Konferences dalībnieki vienojās rezolūciju pagaidām nepieņemt, bet diskusiju par Ētikas padomes izveidi turpināt nākamos LŽS biedru saietos.

Kontekstuālai informācijai:

LŽS valdes priekšsēdētāja Aināra Dimanta autorizētā intervija Neatkarīgajai Rīta Avīzei pēc LŽS 29. marta kongresa, kas neatklātu iemeslu dēļ tā arī netika publicēta;

LŽS biedra Hannes Korjus raksts par mediju pašregulācijas organizāciju Igaunijā;

Somijas Žurnālistu savienības aptaujas rezultāti par žurnālistu atalgojuma līmeni dažādās Eiropas Savienības zemēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>